Uçakla Taşınacak Cenaze Masrafı Belediyeden

Uçakla Taşınacak Cenaze Masrafı Belediyeden

Belediye, havayoluyla taşınacak cenazelerin giderini karşılayacak

Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için aralıksız çalışırken, cenaze taşıma hizmetlerine hava yolunu da ekledi.

Yaklaşık bir yıldan bu yana uygulamanın devam ettiğini ifade eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, amaçlarının vatandaşlara eldeki olanaklarla en iyi hizmeti sunmak olduğunu ifade etti.

Batman’dan başka bir yere nakledilecek cenazeler için taşıma ücretinin Batman Belediyesi tarafından karşılandığını kaydeden Başkan Vekili Aksoy, ‘Alo 188 Ücretsiz Cenaze Hizmetleri’ adı altında hayata geçirilen hizmet için tüm detayların düşünüldüğünü söyledi.

Kadın ve Erkek cenaze yıkama görevlisi ile defin işlemlerinde yapılacak tüm detayların Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nce planlandığını belirten Başkan Vekili Aksoy, tamamen ücretsiz olan uygulamadan, yakınları vefat eden vatandaşların Alo 188 veya Belediyemizin 0488 213 27 59 telefon numarasını aramalarının yeterli olacağını dile getirdi.

Başkan Vekili Aksoy “Cenazesi olan vatandaşlarımızın acısı büyük. Bizler de acılarına ortak olup, onları bu kederli günlerinde yalnız bırakmak istemedik. Daha önce kara yolu ile il ve ilçelere cenazelerin defin işlemini gerçekleştiriyorduk. Havayoluyla yaptığımız hizmeti bir yıldan bu yana gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamamız tamamen ücretsizdir. Ayrıca vefat edenlerin cenazelerini yıkaması için din görevlisi kadın ve erkek personelimiz hizmet vermektedir” dedi.

admin administrator